Методична робота

Ділова гра для вихователів 

"Володар планів"

Виховуємо патріотів з малечку

Майстер - клас для педагогічних працівників

"Доброго вечора, ми з України!"

Семінар - практикум для педагогів

"Патріотичне виховання - передумова формування громадянської поведінки"

Вивчення вірша за допомогою методу мнемотехніки

https://youtu.be/4P2Yp4sa3Tg 

Вітаємо Вас із прийдешніми святами. В цей важкий час хочемо побажати найскорішої Перемоги та миру Україні, єдності, сил та наснаги.
Віримо, що спільне для всіх українців бажання здійсниться у 2023 році, що світло переможе темряву.

Завжди пам'ятай про свої права 

"Права та обов'язки дітей" 

https://youtube.com/watch?v=zRR0XiriGp4&feature=share

10 зимових правил

Ігри для розвитку дрібної моторики

https://www.facebook.com/groups/255817382134407/permalink/838688847180588/?sfnsn=mo&ref=share 

Як захистити дитину від насильства

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни

https://eo.gov.ua/yak-pidtrymaty-ta-zaspokoity-dytynu-pid-chas-viyny/2022/02/28/ 

Оцінюємо рівень рухової підготовленості дошкільників під час сюжетно-ігрових занять

https://emetodyst.expertus.com.ua/10002195 

Як навчити дітей безпечної поведінки без обмежень та залякувань

https://emetodyst.expertus.com.ua/10001437

Чому потрібно читати дітям книги

https://www.facebook.com/groups/449856802409405/permalink/687825851945831/

Як говорити з дитиною про війну?

Поради спеціалістів:

https://osvitoria.media/experience/yak-govoryty-z-ditmy-pro-vijnu/


Дитина грає у війну, це нормально? 

Поради фахівці.

https://osvitoria.media/opinions/dity-grayutsya-u-vijnu-tse-normalno/

Методична робота закладу спрямована на:

  • вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;
  • стимулювання творчого потенціалу педагогів;

  • підвищення педагогічної культури педагогів;
  • вдосконалення педагогічної майстерності;
  • розвиток спеціальних умінь та навичок;
  • формування навичок самостійного аналізу педагогічної діяльності.
Методичні рекомендації від 27.07.2022

ПРО ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/62e/3b9/2e7/62e3b92e7f631954849654.pdf

Як убезпечити дитину вдома?

Діти виявляють значний інтерес до предметів, що їх оточують, зокрема до електроприладів, аудіо- та відеотехніки, вибухонебезпечних предметів. Аби дитина не травмувалася вдома, батькам слід провести цілий комплекс заходів, що сприятиме безпечному її перебуванню в усіх помешканнях - у кухні, ванній та спальній кімнатах, залі тощо.

Дитина дошкільного віку має повсякчас перебувати під наглядом когось із дорослих - батьків, бабусі чи дідуся, вихователя, няні. Тож не залишайте дитину вдома саму на тривалий час. Розмовляйте з нею, пояснюйте, які з навколишніх предметів можуть призвести до травмування чи становити загрозу для здоров'я. Привчайте дитину грати лише в безпечні ігри.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

  • Поясніть дитині, чому їй не слід самостійно користуватися такими побутовими приладами, як газова плита, духова піч, розетки, електроприлади; брати до рук голки, ножиці, ножі тощо.
  • Зауважте дитині, що, відкриваючи воду у ванній чи кухні, ліпше спочатку відкручувати кран з холодною водою, потім - З. гарячою. Гарячу воду слід додавати поступово, щоб не обпектися.
  • Наголосіть, що торкатися мокрими чи вологими руками до увімкнених електроприладів - пральної машини, чайника, фена тощо - не можна. Адже вода - хороший провідник електричного струму, тому доторкнувшись до приладу, можна отримати удар струмом. На екрані увімкненого телевізора або комп'ютера може зібратися статистичний електричний заряд і тоді також може вдарити струмом.

Створіть умови безпечного перебування дитини вдома

  • Зачиняйте всі вікна й двері на балкон, за необхідності залиште відчиненими лише кватирки або фрамуги.
  • Прибирайте з плити каструлі й чайники з гарячою водою - перекинувши їх, дитина може обпектися.
  • Перевіряйте доступність розміщення іграшок. Вони не повинні лежати на висоті, що перевищує зріст дитини. Оскільки, намагаючись дістати іграшку, скажімо, з високої шафи, дитина може впасти й травмуватися.
  • Вимикайте усі потенційно небезпечні для дитини електроприлади й за можливості ізолюйте їх від дитини.
  • Сховайте подалі від дитини сірники, легкозаймисті предмети й ті, що легко б'ються.
  • Зберігайте в недоступних дитині місцях ріжучо-колючі предмети, харчові кислоти, лікарські препарати, спиртні напої, сигарети, засоби побутової хімії, косметику, парфумерію тощо.


Як привчити дитину до порядку?

Приходить час, коли кожна мама стикаєтьсяз досить серйозним завданням - привчити дитину до порядку. Дуже багато зусиль мами витрачається на те, щоб навчити дорослу дитину прибирати у своїй кімнаті, але часто всі їхні старання марні. У цій статті 10 конкретних рекомендацій, як привчити малюка до порядку.

  1. Будьте прикладом для дитини!Це перше і найголовніше правило. Якщо ви намагаєтеся привчити дитину до порядку, в першу чергу слідкуйте за порядком у своїх речах! ми не маємо права вимагати від дитини те, що самі не виконуємо!
  2. Поясніть дитині, для чого потрібне прибирання.Часто діти самі навіть і не здогадуються , навіщо ми, дорослі, виконуємо певні дії. Тому варто закцентувати увагу дитини на чистоті, як на результаті. поясніть, що набагато зручніше пересуватися по кімнаті, коли іграшки на поличках, а не під ногами. Скажіть, що набагато швидше можна відшукати улюблену машинку, якщо вона лежить на своєму місці. Розкажіть, як вам приємно знаходитися в чистій кімнаті. Тоді малюк з більшим ентузіазмом займеться прибиранням!
  3. Зробіть прибирання веселою грою.Нам, дорослим, часто буває важко заставити себе зробити прибирання в квартирі! А ми хочемо, щоб дитина з радістю приступила до такого "веселого" завдання... Тому пригадаймо, що гра - це провідна діяльність в дитинстві, і використаймо це! Необхідно перетворити нудне прибирання іграшок в захоплюючий квест "віднайди всі машинки", "де сховався лев". Або влаштуйте змагання "хто швидше заповнить корзину". Ввімкніть веселу музику, переодягніться у чарівників чи перетворіться у роботів і складайте речі в комод так, як робили би це вони!
  4. Постійність і послідовність - ваші помічники!Щоб прибирання іграшок, складання речей в шафу, миття своєї кружки після чаю стали звичними справами, про які не потрібно нагадувати, будьте послідовними у цих правилах і вимогах. Якщо з найменшого віку ви будете кожен день демонструвати дитині, як скласти іграшки перед сном, то з часом малюк почне це робити сам. крім того для нього це стане звичкою, своєрідним ритуалом, нормою повсякденного життя.
  5. Допомагайте дитині!Почніть разом, або нехай почне дитина, а ви допоможіть закінчити. Не слід одразу вимагати у дитини повної чистоти без вашої допомоги! Таким способом ви лише відіб'єте бажання!
  6. Ніколи не використовуйте прибирання в якості покарання. Тоді у дитини сформується ставлення до прибирання як до чогось негативного і неприємного!А тоді вам уже не так просто буде змусити навести порядок.
  7. Хваліть і заохочуйте дитину. акцентуйте увагу на стараннях і на чистоті, яка стала у кімнаті.
  8. Не перевантажуйте дитину прибиранням!Пам'ятайте, що до певного віку діти не знають поняття "треба", "мушу", вони роблять лише те, що цікаво і "хочу". Тому зважайте на можливості і вміння дитини, на її зацікавленість. Але і не спускайте багато з рук. Пам'ятайте, що все має бути в міру!

Як знайти гармонію в душі?

Зіштовхуючись із проблемами дитини, батьки часто почуваються безпорадними. Знаючи, як варто було б учинити у тій чи іншій ситуації, вони не можуть передати малюкові свою впевненість і знання. Тим паче, що намагаючись поговорити «відверто», вони ризикують зіштовхнутися із захисною реакцією і небажанням дитини впустити їх у свій внутрішній світ.Водночас ніхто не може допомогти малюкові так, як найближчі люди, які знають і люблять його.

Один зі способів, що полегшує контакт із дитиною, - казка, в якій герой відчуває ті самі труднощі, що й ваш малюк. Вигадати таку розповідь дуже просто. Основне - гарний кінець. Для малюка ця розповідь буде двозначною: по-перше, він побачить, що його проблема зовсім не виняткова, вона часто виникає і у решти дітей, і вони з нею чудово можуть упоратися. По-друге, ви у ненав'язливій формі пропонуєте дитині вдалий спосіб розв'язання ситуації. Крім того, розповідь про будь-кого, схожого на вашого малюка, допоможе вам більше довідатися про його переживання.

Реальний спосіб допомогти - гра. Наприклад, ваша дитина абсолютно не вміє поводитися в гостях, а від постійної моралі - жодного результату. Тоді вам слід розіграти з ним дві ситуації. Перша ситуація: « неслухняна дитина завітала у гості»: малюк має зобразити вкрай неслухняну дитину, яка всім заважає, все бере без дозволу, вередує за столом. Діти, як правило, грають у таку гру із захопленням. Друга ситуація: «слухняна дитина», у ній малюк зображує на рідкість виховану істоту. Важливо, щоб дитина відчула різницю між «правильною» і «неправильною» поведінкою.

Чудовий метод контакту - малюнок. Папір, олівці та фарби допомагають зобразити ретельно приховувані почуття: страх, злість, образу. Якщо малюкові просто сумно й самотньо, сядьте поруч і намалюйте разом із ним улюблену іграшку або щось інше. Фантазуйте разом із вашою дитиною.

Що потрібно знати батькам про коронавірусну інфекцію?

Фізичне виховання в сім'ї: консультація для батьків

  • Кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім'ї зуміють зробити фізкультуру не просто обов'язковим, а й улюбленим режимним моментом малюка. Зрозуміло, що фізкультура в ранньому і дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому потрібно визначити, які саме фізичні вправи дитина виконує із найбільшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. Потім доцільно вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.
    У фізичному вихованні дітей в сім'ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами - від простих ( ранкова гімнастика) до складних ( тренування в окремому виді спорту).
    Можна рекомендувати такі форми занять фізичними вправами дітей у сім'ї:
    - ранкова гімнастика;
    - ранкова спеціалізована гімнастика;
    - фізкультхвилинка;
    - заняття із загальної фізичної підготовки;
    - самостійні тренувальні заняття;
    - участь у змаганнях;
    - прогулянки ( лижні, велосипедні, пішки);
    - процедури для загартування;
    - туризм;
    - рухливі і спортивні ігри.
    Основним періодом занять батьків дітьми є вік від 2 до 6 - 7 років, хоча і після цього не слід припиняти занять у сім'ї. Систематичні вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом - все це допоможе досягти значних успіхів у фізкультурних заняттях у школі.
    Щоденно приділяючи дитині хоча б декілька хвилин для занять фізкультурою, перш за все потрібно дотримуватись принципу систематичності, щоб дитина поступово звикала до занять
    Тривалість домашнього заняття можна бути різною - залежно від віку дитини, від вільного часу батьків, від пори року, від частини доби, а також від того, чим займається дитина до і після заняття.
    Під час ранкової гімнастики найкраще використовувати легкі і знайомі вправи. Тривалість ранкових занять - не більше 10 хвилин. Протягом дня дитина повинна до сну і після нього побувати на свіжому повітрі, де можна провести 20-хвилинне фізкультурне заняття, виконавши до нього вправи для великих м'язових груп.
    Вправи перед вечерею - найбільш розповсюджена форма занять, адже батьки вдома і хоча б один із них може позайматися з дитиною. У цей період є час для опанування акробатичних вправ, проведення ігор і вдосконалення досягнутих результатів. Тривалість занять із дітьми до 6 років - 20-30 хвилин, а з 6-7-річними - 45 хв.
    Після вечері займатися із дітьми фізичним вихованням не рекомендується.
    Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою? Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, спритна і сильна. Збудити інтерес у дитини до занять також і демонстрація її вмінь перед іншими членами сім'ї або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах та бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри і рухи.
    Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналізуйте причини негативного ставлення до занять, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови.
    Чим і як займатися? Кожна вправа, кожна рухлива гра має своє завдання, мету, значення, у зв'язку з чим вони поділяються на п'ять основних груп.
    До першої групи входять вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави, правильного положення голови, плечей, інших частин тіла. Саме ці рухи сприяють правильному фізичному розвитку.
    До другої групи входять вправи, які будуть містити елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток спритності, гнучкості, швидкості реакції і виконуються зі страхуванням. Батьки повинні бути дуже уважними й обережними, щоб забезпечити повну безпеку під час виконання цих рухів ( перекидання, розгойдування дитини, висіння головою вниз тощо).
    Третя група вимагає рухливих ігор, в яких використовується ходьба, біг, стрибки тощо. Для проведення ігор необхідний колектив: дитина грається з батьками, або зі

  • старшими братами і сестрами, або з однолітками.
    До четвертої групи входять вправи з використанням різних предметів на свіжому повітрі або приміщенні. Тут дуже важливою є винахідливість батьків, яка допоможе у звичайних умовах підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для перелітання, перестрибування і розгойдування.
    П'яту групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики.
    Основні правила безпеки, яких потрібно обов'язково дотримуватися, виховуючи у дитини сміливість.
    1. Піднімаючи дитину, ніколи не тримайте її за зап'ястя - тільки за передпліччя. Найбільш безпечно підтримувати дитину за стегна. Під час виконання акробатичних вправ дорослий повинен оберігати хребет малюка від невдалого повороту або удару. Всі захвати повинні ґрунтуватися на вдосконалішому знанні можливостей Вашої дитини.
    2. Нову вправу малюк повинен засвоювати в повільному темпі за постійної допомоги дорослого. Тоді з'явиться відчуття впевненості в руках. Темп виконання вправи прискорюють поступово, так само поступово дитину привчають до самостійного виконання. Проте постійно підстраховуйте дитину, будьте готові, за потреби, швидко підхопити її.
    3. Вчіть малюка бути уважним на заняттях, щоб він самостійно піклувався про власну безпеку. Складні вправи і стрибки доцільно виконувати тільки на м'якій підстилці ( килимку, траві).
    4. У ранньому віці не можна довго утримувати складні пози ( нахил, тримання рук вгорі, групування), через 1 - 2 с дитина має повернутися у вихідне положення. Краще кілька разів повторити вправу.
    5. Тривалий час на руках у дошкільному віці є небезпечним, тому що надмірно навантажує суглоби й увесь плечовий пояс. Краще виконувати неповне висіння - дитина легко спирається на ступні чи коліна. Із тих же міркувань не потрібно спонукати дитину розгойдуватися у висінні ( наприклад, на кільцях).
    6. Не дозволяйте малюкові вилазити по драбині вище того рівня, на якому Ви зможете його дістати. Лише після засвоєння лазіння ( наприклад, по похилій драбині), можна дозволити дитині старше 3-х років самостійно вилазити вище.
    7. Ніколи не використовуйте для змагань вправи, які можуть спричинити травми. Такі рухи дитина повинна виконувати повільно й зосереджено.
    8. Уникайте вправ, під час виконання яких дитина дуже вигинається в попереку, адже більшість дітей потребує виправлення цієї частини хребта.
    Шановні батьки! Якщо Ви систематично будете займатись зі своїм малюком фізкультурою, то це буде доброю зопарукою того, що син чи дочка зростатимуть здоровими, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть.

    А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.

Тематика проблемних завдань, над якими працюватимуть педагогічні працівники в ЗДО "Цукринка" у 2020/2021 навчальному році

1. Іщенко К.- вихователь -методист
«Розвиток сенсорно-математичних здібностей дітей дошкільного віку через ігрову діяльність»
2. Пилипенко І.- вихователь
«Розвиток художньо-естетичних смаків та творчих здібностей дощкільників через нетрадиційні техніки малювання»
3. Коваленко Ю.- вихователь
«Розвиток логічного мислення у дошкільнят засобами логіко-математичних ігор»
4. Буценко Л.- вихователь
«Морально-етичне виховання дошкільників через казки В.Сухомлинського»
5. Пагурок Ю.- вихователь
«Формування креативності у дошкільників шляхом впровадження в систему образотворчої діяльності (художня праця ) традиційних і нетрадиційних методів та прийомів роботи»
6. Радченко Д.- вихователь
«Формування мовленнєвої компетентності у дітей молодшого віку через мнемотехніку»
7. Прокопік Я.- вихователь
«Використання нетрадиційних форм роботи аплікації в художньо - продуктивній діяльності для розвитку творчих здібностей у дітей»
8. Комірна А.- вихователь
«Розвиток мовлення і творчих здібностей дітей засобами пальчикових ігор»
9. Бакаленко Г.- вихователь
«Формування ціннісного відношення дошкільників до власного здоров'я у процесі валеологічного виховання»
10. Пелих О.- вчитель -логопед
«Пошук нових шляхів підвищення результативності логопедичної роботи через впровадження нових інноваційних технологій»


Складові мудрої батьківської любові

• Навчіться вислуховувати свою дитину, бути терплячими. Не поспішайте завершити замість неї фразу, думку; не підганяйте та не перебивайте.

• Уникайте спокуси задовольнити будь-яке бажання дитини.

• Давайте дитині посильні доручення та стежте за їх виконанням. Не намагайтеся виконувати замість сина або доньки будь-яку справу.

• Не нав'язуйте свою думку або волю: краще аргументовано доведіть, що зробити краще так, як ви пропонуєте.

• Привчайте аргументувати свої вчинки: пропонуйте їй щоразу замислюватися над тим, що вона хоче робити або що робить.

• Спонукайте пізнавати навколишній світ.

• Створіть для дитини безпечні умови перебування та пізнання - закрийте розетки, заховайте сірники, приберіть скло, яким можна порізатися тощо.

• Пояснюйте призначення та користь різних речей, предметів, правила користування ними зрозумілою мовою, але без сюсюкання і зайвого спрощення.

• Вчасно привчайте дитину до самообслуговування. Вигадуйте для цього ігрові форми, зацікав­люйте, заохочуйте.

• Навчайте дитину шанувати і любити своїх батьків, дідусів і бабусь, братиків або сестричок. Не допускайте її самоствердження за допомогою інших.

• Будьте прикладом для дитини. Адже дитина є дзеркалом сім'ї.

• Шануйте свою дитину, не принижуйте її гідність - не вживайте груби слів, не кепкуйте з ди­тини через її невмілість, не застосовуйте фізичні покарання.

• Любіть дітей не сліпою, а мудрою любов'ю, яка допоможе їм вирости хорошими людьми, вдячними вам і здатними до самореалізації в різних життєвих умовах.

У якому віці ліпше розпочинати навчання дитини в дошкільному навчальному закладі?

До кожної дитини потрібен індивідуальний підхід, тому однозначно від­повісти на це запитання складно. Якщо дитина самостійна, розвивається відповідно до віку, то її можна сміливо довіряти вихователям уже на третьо­му році життя. Хворобливим та менш самостійним дітям ліпше бути вдома з батьками до трьох років.

Чимало батьків хочуть оформити до дошкільного закладу малят, яким ви­повнився рік чи півтора. Але радимо зачекати. Адже дитина в такому віці ще потребує особливого догляду, який може забезпечити тільки мама.

Ураховуйте, що діти третього року життя легше адаптуються до умов до­шкільного закладу, ніж 4-5-річні діти.

Чому дитина вранці не хоче йти до дитсадка, а ввечері додому?

Усі батьки мріють про те, щоб дитина вранці залюбки і з гарним на­строєм бігла в дитсадок, а ввечері, побачивши маму або тата, збирала іграш­ки, прощалася з дітьми, вихователями і спокійно поверталася додому. Але, на жаль, так буває не завжди.

Легко і без сліз дитина вранці прощається з мамою/татом лише тоді, коли вже цілком адаптувалася до дитячого садка - коли образ батьків уже міцно закріпився в дитячій свідомості.

А от іти додому дитина не хоче здебільшого тоді, коли бере участь у ціка­вій грі або саме зайнята іншим видом діяльності. Якщо так трапляється часто, укладіть з дитиною угоду: ви приходите по неї ввечері і дозволяєте їй погра­тися ще 10 хвилин, щоб вона завершила усі справи й попрощалася з друзями й вихователями. Це буде чесно щодо дитини, адже навіть дорослим складно миттю відірватися від цікавого заняття. Або ж заплануйте разом якусь цікаву справу після дитячого садка: наприклад, погодувати бездомного собаку, почи­тати цікавий дитячий журнал, погратися на спортивному майданчику поряд з домом тощо.

Чи можна полегшити період адаптації дитини до нових умов? Як це зробити?

Можна й потрібно. Ось кілька порад, як це зробити.

* Намагайтеся якомога раніше тренувати систему адаптаційних меха­нізмів дитини - привчати до умов і ситуацій, у яких їй потрібно змі­нювати свою поведінку.

• У жодному разі не обговорюйте у присутності дитини проблеми, пов'язані з дитячим садком. Не показуйте дитині, що ви хвилюєтеся, боїтеся або в чомусь невпевнені.

• Довідайтеся про всі режимні моменти в дитячому садку та введіть їх у режим дня дитини заздалегідь. У вихідні намагайтеся дотримува­тися такого самого режиму.

* Якомога раніше познайомте дитину з вихователями й дітьми у групі, куди вона незабаром прийде.

* Завчасно формуйте позитивне ставлення дитини до відвідування ди­тячого садка. Розповідайте веселі історії із життя знайомих вам ді­тей, які ходили до дитячого садка, діліться своїм досвідом.

• У перший тиждень відвідування дитячого садка залишайте там дити­ну на дві-три години.

• Розкажіть дитині, що вона завжди може звернутися по допомогу до вихователя. Ім'я та по батькові вихователя постійно згадуйте під час розмов про дитячий садок. Його образ має бути позитивним у свідо­мості дитини.

* Готуйте дитину до тимчасової розлуки з вами і давайте зрозуміти, що це неминуче, оскільки вона вже доросла. І найголовніше - по­стійно пояснюйте дитині, що вона для вас, як і раніше, найдорожча й найулюбленіша.

Як подолати переживання батьків в адаптаційний період

малюка ?

Насамперед усвідомте, що всі батьки дошкільників через це проходять. У жодному разі не картайте себе за те, що ви робите щось погане, залишаючи дитину в дошкільному закладі. Будьте впевнені в тому, що малюк звикне до сад­ка, що в нього з'являться там нові друзі.

Контролюйте свої емоції. Дитина відчуває ваші страхи й переймає їх. Якщо ви будете впевнені в тому, що все робите правильно, то й дитина буде спокійна.

Не тримайте в собі тривоги й переживання. Обговорюйте їх із чолові­ком, батьками, подругами, мамами інших дошкільників із групи, яку відвідує ваша дитина, педагогами дошкільного закладу.

Будьте впевнені й послідовні у своєму рішенні. І не бійтеся аргументува­ти його дитині.

Семінар - практикум "Моніторинг якості освіти: кваліметричний підхід"

 Нині підходи до оцінювання якості освіти дещо змінилися. Пріоритетним стало визначення особливостей індивідуального розвитку дошкільників. Акценти з оцінювання знань, умінь і навичок змістилися на оцінювання рівня особистісного розвитку та життєвої компетентності. Незалежно від підпорядкування, типів і форми власності усі дошкільні навчальні заклади мають дотримуватися державних вимог до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, визначених державним стандартом дошкільної освіти України - Базовим компонентом дошкільної освіти.

На семінарі-практикумі завідувавчі дошкільних закладів м.Миронівка та Миронівського р-н мали можливість практично освоїти методику використання кваліметричної моделі та набути досвіду моніторингових досліджень. Тут 15 листопада 2016 р. у закладі дошкільної освіти "Цукринка" відбувся районний інтерактивний семінар-практикум «Моніторинг якості освіти: кваліметричний підхід».

Методист РМК Васєчко С.В. ознайомила присутніх із поняттям «моніторинг», «кваліметрія», із сучасними методами проведення моніторингу якості дошкільної освіти. Наголосила, що показником ефективності реалізації завдань базового компоненту є його наступність зі стандартами початкової школи. Методист звернула увагу на ведення та оформлення документації з моніторингу освітньої діяльності в ЗДО.

Вихователь-методист Круглій К.В. ознайомила присутніх з практичним використанням кваліметиричяної маделі моніторингу якості дошкільної освіти та роботи з електронним варіантом який передбачає введення в програму цифрових даних.

Методична робота у закладі дошкільної освіти

 Головними завданнями методичної роботи є аналіз якості освітнього процесу, навчально-методичне консультування педагогічних працівників, вдосконалення педагогічної майстерності та сприяння особистісному професійному зростанню педагогів; створення умов для розвитку кожного педагога, з метою опанування новими методами, прийомами, засобами навчання та виховання дошкільнят, підвищення комп'ютерної грамотності, використання сучасних психолого - педагогічних досягнень, інноваційних технологій в освітньому процесі.

Методична робота проводиться в різних формах:

- індивідуальні форми: атестація, курси підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, самоосвіта;

- групові форми роботи: творчі групи, наставництво;

- масові форми роботи: педагогічні ради, семінари , консультації, ділові ігри, виставки, колективні перегляди, майстер-класи.

Моніторинг якості закладу дошкільної освіти: кваліметричний підхід

12 жовтня 2016 року у м.Києві відбувся семінар-практикум «Моніторинг якості дошкільної освіти: кваліметричний підхід», який відвідала Круглій К.В. , вихователь-методист дошкільного закладу "Цукринка" м.Миронівка.

Модераторами методичного заходу виступали Карабаєва І.І., старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С.Костюка, кандидат психологічних наук та Савінова Н.В., шеф-редактор методичних видань тематичного напряму «MCFR: Освіта» Цифрового видання MCFR, вихователь-методист вищої категорії.
На семінарі-практикумі розглядались питання «Кваліметрія як інструмент моніторингових досліджень» та «Ефективність ігрових експрес-діагностик». Учасники семінару мали нагоду ознайомитись з авторськими ігровими діагностичними методиками «Чарівні перетворення» та «Я і Світ»; взяти участь в тренінгових заняттях з визначення рівня сформованості особистісно-оцінної, соціально-комунікативної, художньо-продуктивної, мовленнєвої, комунікативної компетенцій старшого дошкільника, сформованості здоров'язбережувальної, родинно-побутової, предметно-практичної, природничо-екологічної, сенсорно-пізнавальної та математично-ігрової; навчитись опрацьовувати результати моніторингу за допомогою кваліметричної моделі; відпрацювали алгоритм роботи з електронним варіантом кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку старшого дошкільника.
Учасники семінару-практикуму отримали методичний посібник та електронний пакет шаблонів на допомогу адміністрації дошкільних навчальних закладів.
Круглій К.В. отримала за результатами участі в семінарі-практикумі сертифікат.

У ЗДО "Цукринка" вчитель -логопед Пелих О. М. провела семінар на тему "Суть інклюзивної освіти в освітньому процесі"

16 квітня 2021р. 

© 2021 Заклад дошкільної освіти "Цукринка"
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати